postheadericon Історія кафедри цивільно-правових дисциплін і трудового права імені проф. О.І. Процевського

Кафедра цивільно-правових дисциплін і трудового права імені проф. О.І. Процевського була заснована у 1997 році, коли на юридичному факультеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди у результаті реорганізації сектора права була створена кафедра цивільно-правових дисциплін та трудового права.

У перші роки роботи кафедри у її складі працювали академіки Академії правових наук України: В.Д. Гончаренко, А.О. Пінаєв, А.Й. Рогожин, М.М. Страхов, Ю.М. Тодика, В.І. Тютюгін; член-кореспондент НАПрН України М.М. Сібільов та інші провідні фахівці у сфері юридичної науки.

З 1997 року по 2009 рік кафедру очолював Заслужений діяч науки і техніки України, академік Міжнародної кадрової академії, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України Олександр Іванович Процевський. За цей час на кафедрі був сформований молодий колектив науково-викладацького складу, який активно здійснював наукову, навчально-методичну та виховну роботу.

Восени 2019 року кафедра отримала свою нинішню назву: «Кафедра цивільно-правових дисциплін і трудового права імені проф. О.І. Процевського».

З вересня 2021 року в.о. завідувача кафедри є доктор юридичних наук, професор Олена Олександрівна Коваленко.

Наразі кафедра є випускаючою для бакалаврів та магістрів зі спеціальності 081 «Право».

Важливим завданням кафедри є гарантоване забезпечення високого рівня навчального процесу, та професіоналізму викладацького складу кафедри, якому сприяє наукова робота кафедри, яка проводиться, насамперед, у сфері трудового права.

У Харківському Національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди наукова школа трудового права була заснована на юридичному факультеті у 1994 році. Засновником, науковим та метальним лідером наукової школи трудового права юридичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди довгі роки був член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, академік Міжнародної кадрової академії Олександр Іванович Процевський (1929-2016). В якості наукового керівника О.І. Процевський підготував понад 40 кандидатів юридичних наук та 8 докторів наук.

Відтворенню наукових кадрів школи трудового права юридичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди сприяє наявність аспірантури з трудового права та права соціального забезпечення, у межах якої готуються до захисту дисертаційні дослідження молодих науковців.

Навчальний процес на кафедрі забезпечує професорсько-викладацький склад, серед них три доктори юридичних наук, професори та десять кандидатів юридичних наук, доцентів.

Науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують викладання таких навчальних дисциплін, як «Цивільне право України», «Цивільний процес України», «Трудове право України», «Господарське право України», «Екологічне право України», «Земельне право України», «Аграрне право України», а також низку спеціальних юридичних дисциплін («Правові проблеми оплати праці», «Інтелектуальна власність», «Правові проблеми юридичної відповідальності», «Трудове процесуальне право» тощо), необхідних для опанування юридичною професією у сучасних умовах.

Методичне забезпечення навчального процесу є основним критерієм якісної освіти на кафедрі цивільно-правових дисциплін, господарського та трудового права. У зв`язку зі змінами, що відбуваються у навчальних планах кафедри, науково-педагогічними працівниками постійно проводиться оновлення та розробка навчальних та робочих програм, методичних вказівок до виконання курсових, робіт на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр», розробка модульних тестових програм для контролю знань студентів, а також методичних вказівок для проведення практичних занять, індивідуальної та самостійної роботи студента. На кафедрі системно відбувається підготовка та оновлення навчально-методичної літератури, пошук нових форм і методів активізації навчального процесу. Співробітники кафедри проводять засідання наукових гуртків із трудового та цивільного права, результатами діяльності яких є публікація студентами наукових статей та тез наукових доповідей, участь студентів у всеукраїнських студентських наукових заходах.

На кафедрі активно триває процес пошуку і розроблення нових педагогічних методів і освітніх технологій підвищення ефективності надання освітніх послуг. Кафедрою здійснюється консультаційна та інша індивідуальна робота зі студентами у тому числі під час проведення виробничих практик,  реалізуються виховні функції у процесі моделювання судових процесів, групової та індивідуальної роботи зі студентами під час неформального спілкування з ними. Викладацький склад кафедри плідно працює над формуванням у студентів віри у власні можливості й у реальність професійних досягнень.

 

Комментарии запрещены.